استکبار ستیز | مرجع سرودها و نواهای ضد آمریکایی » انتشار شعرها و ترانه‌های ضدآمریکایی ملل کلید خورد
برگزیده‌ها


محسن صفایی مدیر باشگاه شعر و موسیقی راه در گفت وگو با کیهان، اظهار داشت: پس از برگزاری جشنواره موسیقی ضد آمریکایی طبس، فعالیتی را کلید زده‌ایم که هدف آن جمع‌آوری شعرهای ضدآمریکایی شاعران بزرگ جهان و همچنین شاعرانی از جریان‌های فکری مختلف داخل ایران است. در این مجموعه، اشعاری با مضامین مختلف ضدسرمایه داری، ضدامپریالیستی و ضدسلطه تحت عنوان «مجموعه شعر ضدآمریکایی ملل» گردآوری شده است. شاعران عرب، ترک، ایرانی، اسپانیولی، آلمانی و … در این مجموعه شعرهایی دارند.

محسن صفایی

وی افزود: این مجموعه قرار است در قالب یک کتاب و آلبوم صوتی منتشر شود، اما قبل از آن، برخی از شعرها به صورت ۱۴ قطعه موسیقی، یا با صدای خوانندگان یا به شکل دکلمه در فضای مجازی منتشر می‌شود.
صفایی عنوان کرد: ترانه «آمریکا آمریکا» با صدای محمدرضا طاهر نژاد نخستین قطعه از این آلبوم است. هفته آینده نیز شعر «این آمریکا چیست؟» علی محمد مودب و در هفته سوم شعری از نزار قبانی و … به همین ترتیب هر هفته یک قطعه روی سایت «راه نوا» قرار می‌گیرد.
مدیر باشگاه ترانه و موسیقی راه همچنین از برنامه ویژه این مرکز برای ۱۳ آبان خبر داد و گفت که جزئیات این ویژه برنامه هنری در آینده اعلام خواهد شد.