برگزیده‌ها


باروت خیس

آیین اختتامیه جشنواره مردمی سرزمین نور در سال و اهدای جایزه بین‌المللی باروت خیس در مجتمع اردوگاهی شهید باکری خرمشهر برگزار شد.

در این آیین که سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار فضلی، رئیس سازمان هواپیمایی کشور، پدر شهید احمدی روشن و برخی مسئولان استانی میهمانان ویژه این مراسم حضور داشتند، بنیامین نتانیاهو، جان مک‌کین، دیوید کامرون، مانوئل والس و کلودیا روت نامزدهای دریافت جایزه احمق‌ترین و منفورترین سیاستمدار سال بودند.

در مراسم اختتامیه سومین جشنواره باروت خیس، مانوئل والس نخست وزیر فرانسه حائز عنوان «منفورترین شخصیت سال» و لایق دریافت جایزه باروت خیس شد.

در این مراسم سردار نقدی و پدر شهید مصطفی احمدی روشن که برای معرفی منتخب باروت خیس به روی سن رفته بودند با معرفی مانوئل والس نخست وزیر فرانسه به عنوان احمق‌ترین سیاستمدار سال جایزه باروت خیس را به وی اهدا کردند.
‌توهین به مقدسات میلیون‌ها مسلمان، علت اهدای این جایزه است.‌

پس از اعلام برگزیده جایزه باروت خیس شعارهای «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ برآمریکا» و «مرگ بر فرانسه» در سالن برگزاری مراسم طنین‌انداز شد.

براساس اعلام مجری برنامه قرار است دو تن از دانشجویان به نمایندگی، تندیس باروت خیس را به سفارت فرانسه برای اهدا به نخست وزیر این کشور تحویل دهند.

ابتکار جدیدی که در جشنواره امسال در نظر گرفته شد اعطای جایزه خرس طلایی به کسی است که با اقدامات خود در سال گذشته هنر را بی‌اعتبار کرده است.

جایزه خرس طلایی امسال به اتفاق آراء به دی‌تر کاتلیس مدیر جشنواره فیلم برلین که یک فیلم ضدایرانی را به عنوان اثر بر‌تر انتخاب کردند تعلق گرفت.

barout