برگزیده‌ها

همایش بین المللی بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار، روز گذشته با حضور انبوه مردم استان دارالحماسه بوشهر روبروی گورستان متجاوزین انگلیسی برگزار شد.

این مراسم مراسم با قرائت قرآن توسط حاج عباس هاشمی قاری بین المللی قرآن کریم و اجرای سرود جمهوری اسلامی توسط گروه موزیک منطقه دوم دریایی ارتش جمهوری اسلامی آغاز شد.

پخش سخنان حضرت آیت الله صفایی بوشهری که به همراه قطعاتی از مبارزات رئیسعلی و سایر مبارزان بوشهری در برابر استعمار در قالب کلیپی زیبا آماده شده بود اولین بخش از آغاز رسمی همایش بین المللی بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار است.

۹۴۵۳۸۸_۷۵۰

آیت الله صفایی بوشهری: استعمار پشت میز مذاکره هم شکست خواهد خورد

آیت الله صفایی بوشهری امام جمعه بوشهر امشب در همایش بین المللی «بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استکبار» که در این شهر برگزار شد، با اشاره به معنای استعمار گفت: استعمار در لغت به معنای ایجاد عمران و آبادانی در جغرافیای بشری است اما این لغت در فرهنگ سیاسی به معنای تهاجم، حضور بیگانگان و اشغال سرزمین با توجیحات به ظاهر فریبنده است.

وی استعمار را با توجه به ادبیات سیاسی در جهان به دو نوع سنتی و قدیم و استعمار نو تقسیم کرد و گفت: استعمار سنتی که قدیم مرسوم بوده است با تهاجمات نظامی و استفاده از ادوات جنگی همراه بوده است در حالی که استعمار نو به صورت نرم و در قالب اقتصادی، سیاسی و حتی به شکل علم و فناوری صورت می گیرد و برخلاف استعمار سنتی که برون زاست این استعمار درون زاست.

امام جمعه بوشهر گسترش قدرت سیاسی و توسعه ثروت را دو هدف استعمار دانست و با توجه به اینکه دریا در تاریخ استعمار دارای نقش مهم بوده است گفت: راهبرد استعمار و استعمارگران عبارت است از اینکه خود را انسان های برتر تلقی کرده و دیگر انسان ها را پست تلقی می کنند و سرزمین ها را غیر توسعه یافته می خواهند در حقیقت شعار استعمارگران این بود «همه کس برای ما و ما برای خود».

صفایی بوشهری با بیان اینکه اندیشه استعماری یک اندیشه شیطانی است به طرح این سوال که چرا استعمارگران بوشهر را برای تجاوز انتخاب کردند پرداخت و گفت: برخورداری از ظرفیت های بالای معادن و ذخایر نفت و انرژی کربنی و پرورش انسان های بزرگی که صرف وجودشان یعنی افشای استعمار و همچنین قرار گرفتن ایران به عنوان حلقه واسط بین اروپا و آسیا از جمله عواملی بود که باعث شد این منطقه هدف حمله استعمارگران قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه استعمارگران ۴ بار به این استان تجاوز کردند گفت: این در حالی است که مردم با راهنمایی های عالمان و بزرگان دینی، سردار باقرخان تنگستانی و دیگر بزرگان طی ۲۰۰ سال مقاومت کردند تا جایی که تعدادی از آنان در این استان در گورستانی دفن شدند.

صفایی بوشهری تأکید کرد: اوج حماسه مردم بوشهر دلاور مردی‌های رئیس علی دلواری و حکم جهاد توسط عالمان این دیار بوده است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه سیاست راهبردی اسلامی، مقابله با سلطه و تسلط بیگانگان در سرزمین های اسلامی است تأکید کرد: امروز مردم بوشهر یک صدا و همدل اعلام می کنند که هرگز اجازه نخواهند داد حتی یک نفر استعمارگر وارد کشور و این منطقه شود.

۹۴۵۴۵۵_۵۱۲

سعید قاسمی: ۲۰۰ سال است که دفاع مقدس داریم

سعید قاسمی در همایش دو قرن مقاومت مردم بوشهر در مقابل استعمار با اشاره به دلاوری عالمان دینی و مردم بوشهر در مبارزه با استعمار اظهار داشت: امروز نباید ولی نعمتان خود را فراموش کنیم و باید نسبت به این مقوله که در کتب درسی دانش‌آموزان بوشهری از عالمان مبارز دینی همچون علامه بلادی، باقر خان تنگستانی، مجتهد اهرمی، خالو حسین دشتی مطالبه داشته باشیم.

وی بیان کرد: این داستان که اشاره‌ای به عالمان دینی و مبارزان با استعمار در کتب درسی دانش‌آموزان وجود ندارد هم مثل خباثت انگلیسی‌هاست و به عقیده بنده کاری عمدی است.

قاسمی گفت: اینقدر جنایات انگلیسی‌ها گسترده است که زمان این جلسات اجازه نمی‌دهد در مورد همه آنان صحبت کنیم.

این رزمنده هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: جداکردن افغانستان از ایران در سال ۱۸۵۷، تحمیل قرارداد ۱۸۷۲ که بر اساس آن ایران ۷۰ سال به انگلیس فروخته شد، جدا کردن بلوچستان در سال ۱۸۷۷، تاسیس قمارخانه، قرارداد دارسی و غارت نفتی ایران، ایجاد اختلاف در انقلاب مشروطیت،  تحمیل قراردادهای ۱۹۰۷ و ۱۹۱۹، کمک به فرار رضا خان از ایران، همراهی با آمریکا در سرکوب انقلاب ایران، تحریک گروهک‌های تروریستی، حمایت از سلمان رشدی ملعون، حمایت از فتنه ۸۸ بخشی از جنایات انگلیس علیه ایران است.

قاسمی اضافه کرد: مشارکت فعال در تحریم علیه ایران در ۳۷ سال گذشته، راه‌اندازی شبکه‌های ماهواره‌ای در جهت براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران، زمینه‌چینی برای ترور دانشمندان هسته‌ای، تجاوز ناوگان انگلیس به آب‌های ایران، اشغال باغ قلهک در تهران نیز از دیگر جنایات انگلیسی‌ها علیه ایران است.

وی تصریح کرد: در مذاکرات هسته‌ای دوره‌های گذشته خیلی ما را تحقیر کردند و نمونه بر اساس خاطره استروا وزیر سابق امور خارجه انگلیس، آن وقتی بود که کمال خرازی با جک استروا تماس گرفت و از وی درخواست ۲۰ سانتریفیوژ برای آموزش کرد، جک استروا در قطار بود و برای پاسخ به خرازی به سرویس بهداشتی قطار رفت و از آنجا گفت خیز حق ندارید استفاده کنید.

جانباز هشت سال دفاع مقدس خطاب به وزیر خارجه کشورمان افزود: نباید به آنان اجازه یاوه‌گویی بدهید و توی دهن آنان بزنید.

قاسمی گفت: دولت انگلیس باید به خاطر مداخله مستقیم در نسل‌کشی ۱۰ میلیون ایرانی که به دلیل قحطی و طاعون در دوران پهلوی کشته شدند و هولوکاست واقعی در ایران اتفاق افتاد محاکمه شود.

وی در ارتباط با مذاکرات هسته‌ای و تهدیدات غربی‌ها ادامه داد: گزینه‌های وی میز شما را دیدیدم و شما هم در مانور پیامبر اعظم گزینه‌های روی میز، زیر میز، روی دریا، زیر دریا، ساحل به دریا، دریا به ساحل ما را دیدید و بخش دیگری را نیز که ندیدید خواهید دید و هر وقت آماده بودید که همچون گورستان انگلیسی‌ها در بوشهر داشته باشید اعلام کنید.

قاسمی خطاب به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران تاکید کرد: اکنون وقت صلح حسنی نیست و بدترین زمان برای مذاکره انتخاب شده است و اگر نتیجه نگیرید حق ندارید فرصت سوزی‌ها را به پای رهبری یا مردم بگذارید.

 

۹۴۵۴۵۷_۲۰۸

حسن عباسی: انقلاب اسلامی ایران همه مرزها را درنوردیده است

حسن عباسی دیشب در همایش بین المللی «بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار» که با حضور مسئولان کشوری و لشکری و هزاران تن از مردم بوشهر برگزار شده بود با اشاره به اینکه شیوه تجاوز استعمار دیگر به شکل فیزیکی و به صورت حضور در خاک کشورها نیست گفت: در هشت سال گذشته ۱۱۴ روز تل آویو هدف موشک های فلسطینی ها قرار گرفت. سال ۸۵، ۳۳ روز ۸۷، ۲۳ روز ۹۰، ۸ روز و ۹۳، ۵۱ روز. در این مدت بیش از ۱۰ هزار راکت بر تل آویو فرود آمد.

وی با اشاره به اینکه راکت ۳۰۳ فجر ایران که بر سر اسرائیلی‌ها فرود آمد ذره ای از نم اقتدار جمهوری اسلامی است گفت: با این تفاسیر ما در دوره‌ای نیستیم که کسی بر سرزمین ما وارد شود و ما برای آنها گورستان درست کنیم دیگر دوران این روش به پایان رسیده است قرار ما بر این است که شریک غم مظلومان عالم شویم.

رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز با اشاره به سفر اخیر نتانیاهو به آمریکا گفت: وی در ابن سفر به آمریکایی‌ها گفته بود که حوزه نفوذ ایران به چهار پایتخت دمشق، بیروت، صنعاء و بغداد گسترش یافته است اما من می‌گویم نتانیاهو اشتباه می کند انقلاب اسلامی ایران امروز همه جا را درنوردیده است.

عباسی با تاکید بر اینکه پیام ایران امروز به لندن رسیده است و آنها راهی جز قرآن سوزی ندارند گفت: داعش ۲۱ مسیحی قبطی را در کشور لیبی سر می برد چهار تا دوربین می گذارند که از همه اطراف از این صحنه فیلمبرداری کنند. مگر یک گروه تروریستی احتیاج به آرایش صحنه دارد؟ مگر قرار است فیلم هالیوودی طراحی و اجرا کند؟ همه اینها نشان می دهد که اینها می خواهند چهره زشتی از اسلام به نمایش بگذارند. اینها به این نتیجه رسیده اند که امروز اگر می خواهند اسلام را از بین ببرند تنها راه آن همین است.

عباسی ادامه داد: ما امروز در دوره استعمار فرانو قرار داریم و یکی از مصادیق این استعمار فرانو طی این ۲۰۰ سال بوشهر بوده است.

رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز با اشاره به خباثت های انگلیس علی رغم جمعیت کم آن گفت: انگلیس یک ششم ایران وسعت دارد و ۳۰ سال پیش ۴۰ میلیون جمعیت داشت و الان ۷۵ میلیون. انگلیس ۳۰۰ میلیون انگلیسی را برای بیرون خاک نگه داشته است.

وی با بیان اینکه انگلیس ۱۱۴ برابر خاک کشور خود را اشغال کرده و نگاه داشته است گفت: انگلیسی ها ۱۷۰ سال پیش زندانیان خود را از زندان بیرون آورده و در جایی سکنی دادند که امروز شما آنجا را به نام استرالیا می شناسید.

 رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز آمریکا، کانادا و نیوزلند را ۳ کشور دیگر ساخته شده توسط انگلیسی ها اعلام کرد و گفت: اگر فرماندار این چهار کشور حکم تنفیذش به دست ملکه انگلیس نرسد نمی توانند در آن سمت قرار بگیرند. ایران هم قرار بود در طراحی های انگلیس مانند این کشورها شود اما رئیس علی ها و امام قلی ها نگذاشتند این اتفاق بیفتد چون ملت ایران دست آموخته مکتب امام حسینی است که فرمود هیهات من الذله.

۹۴۵۳۹۰_۷۷۹

 رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز با اشاره به استعمار ۳۰۰ سال پیش اروپایی ها گفت: ۳۰۰ سال پیش اروپایی ها آفریقایی ها را استعمار کرده اند ۷۷۷ ترلیون دلار خسارت زدند. جوانان سیاه پوست آفریقا را بردند آمریکا را درست کردند.

رئیس اندیشکده یقین با اشاره به بیان رهبر انقلاب مبنی بر اینکه باید مقابل مدعیان حقوق بشر نشسته و آنها را محاکمه کرد گفت: ما کارگروه تشکیل دادیم و اقدام به بررسی خسارت های مالی انگلیس به کشورها کردیم و اعلام کردیم که انگلیسی ها تاکنون ۱۱  ترلیون دلار به ما خسارت زدند آمریکا هم ۱۴ ترلیون دلار در ۶۰ سال گذشته به ما خسارت زده است. کل بودجه امسال کشور ۲۰۰ میلیارد دلار است و امروز اگر آنها به ظاهر برتر هستند به این خاطر است که دست در جیب ما کرده اند.

 عباسی تاکید کرد: اگر یک روز در بوشهر امام قلی ها مقاومت کردند در برابر استعمار، امروز تمام جوانان کشور مقاومت می کنند و شهید می شوند و این یعنی اینکه مرزهای اسلام هر روز جلوتر می رود.

وی ضمن تاکید مجدد بر پدیده استعمار نو که رهبر انقلاب بروز آن را از سال ۸۲ اعلام کردند گفت: امروز دیگر استعمار با یونیفرم نمی آید بلکه از طریق واتس آپ، وایبر و فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی وارد می شود.

عباسی ادامه داد: امروز آمریکا برای براندازی کشور یک راهبرد مهم دارد و آن عبارتست از گسترش ربای جهانی. امروز اگر ما مشکل ریزگردها را داریم خشک سالی داریم مشکل حجاب و یا سن بالای ازدواج و دیگر مشکلات را داریم منشا آن برخی گناهان ما خصوصا ترویج نظام ربوی است.

 رئیس اندیشکده یقین با تاکید بر اینکه طرح استراتژی دشمن امروز دیگر خلیج فارس نیست گفت: بوشهر روزی اجازه حضور انگلیسی ها را نداد اما امروز هدف استعمار دیگر حضور فیزیکی از طریق خلیج فارس نیست بلکه قلب شماست و از بین بردن متعلقات ایمان.

 عباسی ایمان به غیب، ملائکه، انبیاء، کتاب، آخرت، نشانه های الهی و ایمان به خدا را هفت متعلق ایمان که دشمن در پی خدشه به آن است دانست و افزود: اگر در ابتدای سال، حضرت نوح (ع) و در میان سال حضرت موسی (ع) و در پایان سال نیز پیامبر (ص) را مورد توهین قرار می دهند در راستای همین استراتژی است.

۹۴۵۴۵۸_۸۰۹

 وی تاکید کرد: ذهن و فکر و قلب شما وقتی تسخیر شود شما متوجه حضور گام های استعمارگران به قلب تان نمی شوید همان طور که از حرکت یک مورچه در شب روی سنگ آگاه نمی شوید.

 رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه امروز آمریکا به سبب مشکلات اقتصادی در حال فروپاشی است اما برخی در داخل می ترسند این موضوع را اعلام کنند گفت: چند ماه پیش امانوئل والر اشتاین اقتصاد دان آمریکایی به ایران آمد، از سوی برخی دانشگاهیان ما به وی پیام داده شد که نباید بگوید آمریکا در حال فروپاشی است. چرا بعضی ها می ترسند اعلام کنند اقتصاد آمریکا در حال فروپاشی است؟ وقتی که رشته علوم انسانی غربی در دانشگاه های ما تدریس می شود نتیجه آن همین می شود. چرا که علوم انسانی که امروز در دانشگاه ها تدریس می شود یک رشته ندارد که تثلیثی نباشد.

 وی به بیان اظهارات اخیر اوباما مبنی بر اینکه ایران باید ۱۰ سال برنامه هسته ای خود را عقب بیاندازد  پرداخت و گفت: می دانید دلیل بیان این اظهارات چیست؟  کنسرسیومی متشکل از چند کشور در حال راه اندازی یک نیروگاه جوش هسته ای در فرانسه هستند. انها می خواهند با متوقف نگه داشتن برنامه هسته ای ما، تکنولوژی خود را با راه اندازی این نیروگاه به روز کرده و پس از بهره برداری ازاین نیروگاه،‌ قانون تصویب کنند مبنی بر اینکه هر نیروگاهی که تکنولوژی روز ما را ندارد باید از بین برود.

 عباسی با تاکید بر اینکه اگر حتی حکومت ایران عوض شود و تمام اهداف آمریکا هم محقق شود تاثیر بر اقتصاد ما فقط ۵ درصد است گفت: این به دلیل آن است که امروز اقتصاد خود آمریکا نیز با بحران مواجه شده است و به همین دلیل نباید به مذاکرات حتی در صورت رفع همه تحریم ها امیدی بست.

تقدیر از خانواده ۱۲ سردار مبارزه با انگلیسی ها و استعماگران در بوشهر

تقدیر از خانواده شهید رئیسعلی دلواری، خانواده آیت الله بلادی، خانواده عالم مبارز خانواده پدر و پسر مبارز باقر خان تنگستانی و شهید احمدخان، خانواده عالم مجاهد سیدمحمدحسن برازجانی، خانواده شیخ حسین چاهکوتاهی و خانواده زائرخضرخان اهرمی خانواده غضنفرالسلطنه برازجان و آیت الله سیدعلینقی دشتی، خانواده خالو حسین دشتی، خانواده عالم گرانقدر علم الهدی، خانواده شهید نادر مهدوی،  با حضور سردار جمیری فرمانده سپاه امام صادق(ع)، آیت الله صفایی بوشهری، سردار رزمجو فرمانده منطقه دوم دریایی سپاه، جمیری نماینده مردم بوشهر در مجلس، سردار قاسمی، دکتر عباسی با اهدای تندیس تقدیر شد.

۹۴۵۳۹۹_۱۷۸

از سردار رزمجو به نمایندگی از نیروی قهرمان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز به دلیل دستگیری انگلیسی های متجاوز تقدیر شد.

از  مهرداد کرم زاده نیز به خاطر لکه دار کردن غرور انگلیسی ها در مراسم اهدای جایزه قهرمانی المپیک توسط عروس ملکه انگلیس با اهدای مدال تندیس و لوح سپاس تقدیر شد.

حاج حیدر شاکر راوی رشادت های تنگستان و رئیسعلی دلواری نیز از کسانی بود که در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفت. شاکر در ادامه به روایت گری رشادت های رئیسعلی و مبارزه بی امان وی با استعمارگران انگلیسی پرداخت.

تقدیر از مبارز انقلابی بنگلادش عبدالقادر لواسان و مبارز الجزایری عبدالباقی جواهر و مبارز افغانستانی حسین صفدری ادامه بخش این مراسم بود.

۹۴۵۳۹۸_۹۹۳

سخنرانی مبارزین انقلابی از کشورهای الجزایر، بنگلادش و افغانستان

عبدالقادر نواسان از بنگلادش در این مراسم گفت: خدا را شکر می کنیم که در این همایش که به نام استکبار ستیزی برگزار شده شرکت کردیم و سلام ودرود میفرستیم به امام خمینی کبیر.

روزی حضرت مهدی تمام جهان را نورانی کرد. ما در بنگلادش ۱۹۰ سال تحت ظلم استعمار بودیم. مالیات های زیادی از ملت ما می گرفتند، ملت ما برای هر کاری باید مالیات پرداخت می کردند. در سال ۱۷۷۰ یک سوم مردم تلف شدند ولی توانستند مالیات هایشان را لغو کنند.

۹۴۵۳۹۱_۸۶۲

سخنرانی عبدالباقی جواهر از الجزایر ادامه بخش این مراسم بود. وی گفت: من قبلا اهل تسنن بودم و از نمت ولایت بی خبرم بودم ، این نعمت برای کسانی که در فضای شیعی بزرگ شده اند نعمت بزرگی است.  هیچ جای دنیا نمی توانند اینطور علیه استکبار صحبت کنند و این به خاطر نعمت ولایت است. نباید این نعمت را از دست داد.

صفدری از افغانستان نیز گفت: صحبت ها را بزرگترها کردند. جای بسی افتخار است که در کشور جمهوری اسلامی چنین فرصتی وجود دارد که ما در باره استعمار صحبت کنیم. در کابل ما هم گورستانی مثل شما برای انگلیسی ها داریم. به رهبری علما ما توانستیم انگلیسی ها را شکست بدهیم . ما وظیفه خود می دانیم که زیر پرچمی که ایران برافراشته است عللیه استکبار و استعمار مبارزه کنیم.

۹۴۵۳۹۳_۳۹۷

رونمایی از ترانه حامد زمانی

رونمایی از آهنگ دو قرن استقامت که توسط حامد زمانی برای این همایش تهیه شده بود پایان بخش برنامه های همایش دو قرن مقاومت مردم بوشهر در برابر استعمار بود.